JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS

"TOLERANCIJOS LAIVAS"

 

Gauta padėka

 

Lapkričio 16 – ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Lietuvoje, nuo seno garsėjančioje kaip tolerantiška valstybė, anksčiau ir dabar, susiduriama su netolerancijos pavyzdžiais prieš kitataučius, kitokį socialinį statusą ar mąstymą turinčius žmones. Netolerancijos pavyzdžių yra ir vertinant istorinę praeitį bei istorines asmenybes. Todėl Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos  įgyvendindamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis. 

Šių metų Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos laivas, todėl vos tik grįžę po rudens atostogų statėme Tolerancijos laivą ir mes.

Besirengiant minėjimui mokykloje vyko apklausa „Ar esame tolerantiški „kitokiam“?. 1-4 klasių mokiniai piešė laivus. Piešiant gavo užduotį: nupiešti žmones su kuriais norėtų kartu keliauti laivu. Mokinių piešiniais buvo papuošta laivo „Tolerancija“ burė. O šį laivą mums padėjo pastatyti mokiniai dalyvaujantys projekte „Piliečio žadintuvas“. 5-10 klasių mokiniai iš popieriaus lankstė laivus ir ant laivo šono surašė, ką jiems reiškia tolerancija.

Vykusios akcijos apibendrinimas vyko lapkričio 16 dieną mokyklos aktų salėje. Renginio metu, kurį mokiniams padėjo suorganizuoti soc. pedagogė Loreta Kavaliauskienė ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė, dar kartą prisiminta žodžio „Tolerancija“ reikšmė. Mokiniai garsiai skaitė savo mintis užrašytas ant laivelių. Buvo demonstruojamos skaidrės.

Tikybos mokytoja Dangyra Sasnauskienė nuoširdžiai ir suprantamai paaiškino, kokia svarbi žmonėms yra tolerancija.

Tikimės, kad pastatyto Tolerancijos laivo burės plazdėjo ne tik šiandien, bet plevėsuos visus šiuos mokslo metus.

Soc. pedagogė Loreta Kavaliauskienė

 

Stendas    
       
       
       
       
       

Foto Loretos Kavaliauskienės

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-12-16

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas