JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

PILIETINĖ AKCIJA

"ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA"

 

Sausio 13 dieną, kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų, jau trečius metus iš eilės dalyvavome pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija".

8 val. ryto buvo dešimčiai minučių užgesinta šviesa. Klasėse ir koridoriuose ant palangių ties kiekvienu langu uždegtos atminties ir solidarumo žvakutės, kurios simbolizavo apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius.  Akcijos koordinatoriumi mokykloje buvo pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė.

Akcija skirta prisiminti ir visuotinai paminėti kaip prieš 21 metus vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungti Lietuvos piliečiai apgynė atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. 

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siekia, kad pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ taptų visuotine ir tradicine. 1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę.

Prieš dvidešimt vienerius metus Lietuvos visuomenė išlaikė pilietiškumo egzaminą, ir šia iniciatyva  siekiama, kad, minint Laisvės gynėjų dieną, nors dalelę vienybės jausmo pajustų Lietuvos visuomenė - tuo pačiu metu įžiebdama žvakutes visoje Lietuvoje.

Lietuvos mokyklose ši akcija vyko jau penktą kartą. Kaip skelbia akcijos iniciatoriai - Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, 2008 metų sausio 11 dieną į ją įsitraukė per 100 mokyklų, 2009 metais – keturis kartus daugiau - per 420 mokyklų iš visos Lietuvos, o 2010 metais – 734 mokyklos, keletas Lietuvos Respublikos ambasadų užsienyje, valstybinės institucijos: Lietuvos Respublikos Seimas, Krašto apsaugos ministerija, Kultūros ministerija, 2011 metais šią iniciatyvą palaikė 839 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos ir daugiau nei 100 įvairių Lietuvos institucijų.

Šiemet dalyvauti pilietinėje akcijoje užsiregistravo 856 mokyklos ir 110 įvairių Lietuvos institucijų.

 

Atmintis mokyklos stende Mokyklos koridoriuose
      Iš mokyklos kiemo
1 klasėje 2 klasėje 3 klasėje 4 klasėje
5 klasėje 6 klasėje 7 klasė ne tik uždegė atminimo žvakeles, bet ir prisiminė tragiškus Sausio įvykius peržiūrėdami vaizdo medžiagą
8 klasėje 9 klasėje 10 klasėje

Foto Evelinos Baranauskaitės (9 kl.), Irenos Grigalaitytės (10 kl.) ir Dalios Aurelijos Milerienės

 

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2012-01-13

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas