JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

NACIONALINIS DAILYRAŠČIO KONKURSAS "RAŠOM! 2012"

 

 

Šiemet antrą kartą Lietuvoje vyksta nacionalinis Vinco Kudirkos Dailyraščio konkursas „Rašom! 2012“, kuriam gali dalyvauti ir rankų miklumą bandyti ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Konkurso tikslas – išrinkti gražiausią rašyseną turinčius šalies gyventojus bei ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dailyraštis – aiškia (lengvai įskaitoma) ir gražia rašysena rašytinėmis raidėmis parašytas raštas. Konkurso organizatoriai: Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, UAB „Biuro pasaulis“ ir Iniciatyvinė mokytojų grupė, globėjas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

„Rašom!“ organizatoriai kuria tradiciją – šiemet konkursas vėlgi vyksta dviem etapais (nuostatai čia...). Antrus metus iš eilės organizuojamo renginio metu bus išrinkti dailiausios bei originaliausios rašysenos Lietuvos gyventojai.

Mūsų mokykla šiame konkurse dalyvauja taip pat antrą kartą. Pirmasis dailyraščio konkurso etapas vyko mokykloje nuo 2011 m. gruodžio pradžios iki sausio pabaigos. Dalyvavo 3-10 mokiniai. Dalyviai organizatorių duotą tekstą turėjo išraityti plunksnakočiu mėlynu rašalu. Atrinkome 8 mokinių geriausius darbus.

3-6 klasių grupėje gražiausiai pavyko dailyraštis: ketvirtokams Robertai Stėgvilaitei ir Žygimantui Šiugždai bei šeštokėms Karinai Andriukaitytei ir Erikai Dabkutei.

7-10 klasių grupėje gražiausiai parašė aštuntokės Ovidija Gudžiūnaitė, Gineta Stankutė, Gabrielė Stasiūnaitytė ir devintokė Evelina Baranauskaitė.

Labai džiaugiamės ir dėkojame, kad buvo labai aktyvūs ir savo jėgas respublikiniame dailyraščio konkurse išbandė ir suaugę: esami ir buvę mokyklos ir darželio darbuotojai, mokinių tėvai, miestelio bendruomenės nariai. Tariame nuoširdų ačiū Astai Bakutienei, Nidai Bičiulaitienei, Aušrai Girdzijauskienei, Loretai Milerienei, Dainai Navakauskienei, Ingridai Parnarauskienei, Vijolijai Parnarauskienei, Vitai Skavydienei, Vytautui Šaukliui. 

Geriausius 17 paminėtų autorių dailyraščio darbus (3-6 kl. grupėje – 4 darbai, 7-10 kl. grupėje – 4 darbai, suaugusiųjų grupėje – 9 darbai)  sausio 26 dieną išsiuntėme į Vilnių. Lauksime I etapo rezultatų, kurie bus paskelbiami 2012 m. vasario 14 d. Lietuvių kalbos instituto ir UAB "Biuro pasaulis" interneto svetainėse: www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt.

Iš atsiųstų dailyraščių vertinimo komisija, kurią sudaro Lietuvių kalbos instituto specialistai bei įvairių švietimo įstaigų pedagogai, atrinks 10 geriausiųjų kiekvienos amžiaus grupės darbų. Atrinktų darbų autoriai susirungs konkurso finale kovo 7 d. Jo metu bus išrinkti kiekvienos grupės nugalėtojai bei originaliausio darbo autorius.

Šiemet kiekvienos grupės nugalėtojas ir originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės TALLINK kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Latvijos sostinę nugalėtojus su kompanija nuveš bendrovės „Lux Express“ autobusai. Visi patekę į finalą bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ bei saldumynais.

Pernai konkurso organizatoriai sulaukė daugiau kaip 11.000 dailyraščiu perrašytų tekstų ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir užsienio – Vokietijos Vasario 16-tos gimnazijos bei Airijos. Šiemet tikimasi dar didesnio aktyvumo.

 

6 klasės mokinės darbas

 

Vienas iš darbų suaugusiųjų grupėje

 

 

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2012-01-26

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas