JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

NACIONALINĖ MOKINIŲ IR JAUNIMO KRAŠTOTYROS EKSPEDICIJOS BAIGIAMOJI KONFERENCIJA

 

Gegužės 15 dieną Vilniaus mokytojų namuose vyko Nacionalinės mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspedicijos, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui ir Lietuvos muziejų metams paminėti, baigiamojo etapo konferencija, kraštotyros darbų paroda ir laimėtojų apdovanojimai.

Organizatoriai – Lietuvos jaunimo turizmo centras 2010-2012 m. vykdė nacionalinę mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspediciją, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui (1990-2010) ir Lietuvos muziejų metams paminėti (2012). Ekspedicijos tikslas - mokinių ir jaunimo tautinio orumo, pilietiškumo ir tautiškumo bei saviraiškos ugdymas, orientuojantis į gimtojo krašto istorijos, gamtos ir etnokultūros pažinimą.

Baigiamasis ekspedicijos etapas – Nacionalinė mokinių ir jaunimo kraštotyros konferencija ir kraštotyros darbų paroda. Į ją buvome pakviesti ir mes, kadangi parodoje buvo eksponuojamas mūsų darbas „Šimkaičių miestelio gyventojo Vytauto Šauklio šeimos istorija ir jo kūrybinė veikla“. Šį darbą parengė trys mokyklos aštuntokės: Ovidija Gudžiūnaitė, Kornelija Parnarauskaitė ir Gabrielė Stasiūnaitytė kartu su darbo ir kraštotyros būrelio vadove Ingrida Parnarauskiene. Konferencijoje dalyvavo visos trys darbo autorės ir jų vadovė Ingrida Parnarauskienė.

Iš viso parodoje buvo eksponuojami 142 bendrojo lavinimo mokyklų, neformaliojo švietimo įstaigų, profesinių mokyklų mokinių, mokytojų, švietimo ir kultūros darbuotojų pateikti kraštotyros darbai. Tai: gyvenamosios apylinkės, regiono, gatvių, Lietuvos mokyklų, atskirų klasių, neformalaus švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų istorijos; nacionalinio gyvojo paveldo – žmonių - biografinės, kūrybinės apybraižos; kalendorinių, šeimos, kitų švenčių aprašai; muziejų, paminklų ir kito kultūros paveldo egzistavimas šiuolaikinėmis sąlygomis. Nemažai dėmesio skirta naujai sukurtiems paminklams, koplytstulpiams, kryždirbystei. Gana aktyviai fiksuoti Atgimimo laikotarpio (1987- 1990) faktai, Atgimimo laikotarpio atributai: spaudos leidiniai, vykusios akcijos, renginių nuotraukos, garso ir vaizdo įrašai, įvairūs dokumentiniai ir daiktiniai eksponatai, įvykių organizatorių, dalyvių, liudininkų prisiminimų aprašai. Pateikti keli darbai, skirti visiškai naujai temai - lietuviams pasaulyje (maršrutai, gyvenimo vietos, darbų rūšys, uždarbių dydis, jų kaita, buities ypatybės, santykiai su kitais tautiečiais ir vietiniais žmonėmis, tautinės tapatybės išlaikymo pastangos ir asimiliacijos problemos); darbai, primenantys skaudų mūsų istorijos laikotarpį - tai tremtinių ir politinių kalinių atsiminimai, buities, aplinkos aprašai, papročių bei tradicijų puoselėjimas tremtyje.

Daugiausia darbų pateikta gyvojo paveldo – žmonių – (biografinių apybraižų) - 29 darbai, švietimo istorijos – 24 darbai; istorijos – 20 darbų; tremties – 19 darbų; etnografijos – 17 darbų; švenčių, papročių – 10 darbų; muziejų, paminklų – 9 darbai; Atgimimo laikotarpio – 6 darbai; tautosakos – 4 darbai; lietuviai pasaulyje – 4 darbai

Konferencija prasidėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokinių koncertu, svečių sveikinimais. Pranešimą skaitė Lietuvos jaunimo turizmo centro metodininkas Arvydas Ščiukaitis, vyko mokinių pasisakymai. Žinomas edukologijos universiteto profesorius, vertinimo komisijos pirmininkas Libertas Klimka pristatė kraštotyros darbų vertinimą.

Galime pasidžiaugti, kad mūsų darbas „Šimkaičių miestelio gyventojo Vytauto Šauklio šeimos istorija ir jo kūrybinė veikla“ įvertintas labai gerai. Mes patekome tarp laimėtojų, tad buvome apdovanoti LR švietimo ir mokslo ministerijos  pagyrimo raštais ir atminimo dovanomis. Mūsų šis darbas kaip pavyzdinis buvo eksponuojamas stende.

Po apdovanojimų mokiniai ėjo į kino teatre „Pasaka“ organizuotą filmo „Prie jūros“ peržiūrą, o mokytojai, vadovaujami moderatoriaus Arvydo Ščiukaičio, dirbo grupėje: vyko darbų aptarimai, diskusija.

Be galo džiaugiamės, kad iš Vilniaus grįžome kaip šios kraštotyros ekspedicijos laimėtojai.

 

Siūlome susipažinti ir šiuo darbo elektroniniu variantu:

Šimkaičių miestelio gyventojo Vytauto Šauklio šeimos istorija ir jo kūrybinė veikla

Miškai ir žmonės (darbo "Šimkaičių miestelio gyventojo Vytauto Šauklio šeimos istorija ir jo kūrybinė veikla" priedas)

 

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2012-06-25

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas