JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

NACIONALINIS MOKINIŲ KONKURSAS

"JIE GYVENO GRETA MŪSŲ"

 

2011 metai paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Pasaulio Tautų Teisuolio majoro Karlo Plagės (Karl Plagge) veiklos tyrinėjimo iniciatyvinė grupė organizuoja mokinių rašinių ir kitų veiklų konkursą „Jie gyveno greta mūsų“, skirto Lietuvos žydų istorijos pažinimui ir Holokausto aukų bei gelbėtojų įamžinimui. Konkurso nuostatai čia...

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą ugdytis istorinę atmintį, giliau pažinti Lietuvos žydų istoriją ir kultūrą, skatinti kartų bendravimą, muziejų lankymą. Konkurso dalyviai gali būti 8–12 klasių Lietuvos mokyklų mokiniai.

Šiame konkurse dalyvavome ir mes. Spalio pabaigoje pateiktas 9 klasės mokinės Evelinos Baranauskaitės kraštotyrinis rašinys "Šimkaičių žydų tragedija". Darbo vadovas istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris. Su šiuo rašiniu galima susipažinti čia...

 

Gruodžio 6 dieną, 13 val., VVGŽM Tolerancijos centre vyko konkurso baigiamasis renginys, kurio metu buvo paskelbti ir apdovanoti šio konkurso nugalėtojai – Pasaulio Tautų Teisuolės Onos Šimaitės vardo premijos laureatai ir diplomantai.

Į šį renginį buvome pakviesti ir mes. Su mumis kartu vyko Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokinė ir jos mokytoja.

Nacionaliniame mokinių konkurse dalyvavo 26-erių vidurinių, pagrindinių mokyklų ir gimnazijų mokiniai iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų – Akmenės, Jurbarko, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Marijampolės, Rokiškio, Šalčininkų, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Trakų, Utenos, Vilniaus. Konkursui buvo pristatyti 48 individualūs ir 7 kolektyviniai darbai.

Darbus vertino speciali komisija, kurios nariai buvo VVGŽM darbuotojai, LR Švietimo ir mokslo ministerijos vyr. specialistas Rimantas Jokimaitis, O. Šimaitės sūnėnas, veikos tyrinėtojas ir knygų apie O. Šimaitę autorius Kazys Kęstutis Šimas.

Pasak konkurso organizatorės, VVGŽM Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėjos Danutės Selčinskajos, ,,labai džiugu, kad konkurse dalyvavo tiek mokyklų ir mokinių. Parašyti puikūs rašiniai ir esė. Pasaulio Tautų Teisuolės O. Šimaitės premija bus įteikta gimnazijai, savo darbais ir įsitraukusių moksleivių skaičiumi nustebinusiai visus komisijos narius. O. Šimaitės žodžiai ,,Nėra to mažo, kas negali padaryti didelio darbo“ tapo šio konkurso moto.

O. Šimaitė buvo ypatingas žmogus. VU bibliotekoje dirbusi moteris, žinoma kultūros veikėja karo metais tapo herojiška Vilniaus geto žydų gelbėtoja. Ji kasdien lankėsi gete ir gelbėjo ten įkalintiems žmonėms įvairiais būdais, vėliau pati buvo įkalinta koncentracijos stovyklose.“

Pasaulio Tautų Teisuolės apdovanojimas O. Šimaitei buvo įteiktas dar 1966 metais Yad Vašem memorialiniame institute, Jeruzalėje. Ji yra viena pirmųjų lietuvių, už žydų gelbėjimą pagerbtų Pasaulio Tautų teisuolių medaliu. Autentiški pasakojimai apie šią unikalią moterį, O. Šimaitės audio įrašai yra VVGŽM ekspozicijoje ,,Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“.

Baigiamajame konkurso renginyje dalyvavo K. K. Šimas, VVGŽM bei LR Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai.

Iš renginio grįžome gausiai apdovanoti. Už parašytą rašinį pelnėme II laipsnio diplomą. Rašinio autorė ir jos vadovas buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir vertingomis knygomis, USB atmintukais.

 

Rašant apie baigiamąjį renginį panaudota Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centro informacija (Bernardinai.lt)

 

Išsamiai apie baigiamąjį renginį ir šio renginio laureatus galima paskaityti čia...

 

Gauti apdovanojimai

 

Evelinos parsivežtos dovanos

 

Keletas renginio akimirkų
    Apdovanojimus atsiima mūsų mokyklos istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris

 

Foto Evelinos Baranauskaitės (9 kl. mok.)

 
       
       
       
Apdovanojimas teikiamas Evelinai
  Apdovanojamas Evelinos darbo vadovas 28
       

 

 

Foto organizatorių (iš atsiųsto CD)

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2012-01-24

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas