JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

AKCIJA "GELBĖKIME KAŠTONUS"

 

Lietuvoje jau ketvirti – penkti metai lėtai miršta vienas iš gražiausių medžių - kaštonas, tapęs daugelio iš mūsų vaikystės ir kultūros simboliu. Jį pakirto lapuose parazituojantys ir žiemojantys mikrodrugiai – keršosios kaštoninės kandelės (plačiau apie šį parazitą galite susipažinti čia...). Šis vabzdys yra kilęs iš Makedonijos. Pas mus išplito per Lenkiją iš pietesnių kraštų. Matomai jam gyventi susidarė palankios klimatinės sąlygos. Pasak mokslininkų, kaštonų siaubas plinta keliais, kartu su transporto priemonėmis. Kaštoninių keršakandžių lervos su nukritusiais lapais peržiemoja ir pavasarį iš jų išsiritę drugiai marina kaštonus – medis pamažu miršta. Todėl kiekvieną rudenį būtina nesunki, bet visuotinė neabejingų žmonių pagalba. Vienas iš būdų išnaikinti šiuos kenkėjus – pastoviai pašalinti nukritusius kaštonų lapus, kol juose vystosi kenkėjai ir neperėjo ant kaštonų.

Todėl spalio 7 dieną mokyklos 5-8 klasių mokiniai kartu su šios akcijos iniciatoriumi Šimkaičių girininku Robertu Šiugžda prisidėjo prie susivienijimo „Žali.lt“ ir VšĮ „Mes Darom“ organizuojamos akcijos „Gelbėkime kaštonus“, kurios tikslas - ne tik informuoti žmones, kaip tinkamai apsaugoti Lietuvą puošiantį kaštoną, bet ir ateityje vystyti tolesnę veiklą aktyviai ginant daugelį šalies medžių, kuriems gresia populiacijos mažėjimas.

Akcijos dalyviai, tarp kurių keletas aktyvių ir projekto „Piliečio žadintuvas“ dalyvių, grėbė kaštonų lapus keliose vietose: pradėjo nuo Šimkaičių miestelio gatvių, po to darbavosi Kniečių kaimo gatvėse, Liepų alėjoje pakeliui į Šimkaičių girininkiją, sutvarkė teritoriją aplink augantį kaštoną ir šalia jo pastatytą kryžių buvusios sodybos vietoje ir galop darbus baigė Šimkaičių girininkijos trečiame kvartale. Iš viso per porą valandų pagelbėjo dešimčiai kaštonų. Kaštonų lapai buvo surinkti į maišus. Jų tolimesniu sunaikinimu pasirūpins Šimkaičių girininkijos girininkas Robertas Šiugžda.

Tikimės, kad visi akcijos dalyviai, suprato, kad šie gražūs medžiai nėra niekieno – tai mūsų visų kaštonai. Privalome bent pabandyti jiems padėti, kad galėtume dar daugelį metų jais džiaugtis.

 

Darbai pradedami Šimkaičių miestelio gatvėse Buvusios sodybos vietoje pastatytas kryžius, o šalia jo auga kaštonas
       
Liepų alėjoje
Grėbiami lapai Kniečių kaimo gatvėse Šimkaičių girininkijos trečiame kvartale Akcijos rezultatas - pilni maišai kaštonų lapų

Foto Roberto Šiugždos

 

Šią informaciją viešina:

1) Jurbarko krašto internetinis dienraštis jurbarkiskis.lt (www.jurbarkiskis.lt) Galite susipažinti čia...

2) 2011 m. spalio 12 d. rajono laikraštis "Šviesa" (Nr.77(7602)  

 

 

3) 2011 m. spalio 14 d. rajono laikraštis "Mūsų laikas" (Nr.80(773))  

 

 

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-10-17

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas