JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

SUSITIKIMAS SU KARININKU LINU NOVOGRECKIU

 

Kovo 24, ketvirtąją akcijos "Savaitė be patyčių", dieną į mokyklą susitikti su mokiniais atvyko MPB „Geležinis vilkas“ LDK Kęstučio bataliono vyresnysis leitenantas Linas Novogreckis. Su karininku kartu atvyko Karo prievolės administravimo tarnybos (toliau - KPAT) Tauragės teritorinio skyriaus viršininkė kapitonė Asta Vilavičienė ir KPAT prie KAM viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas, kuris fiksavo susitikimo akimirkas.

Susitikime dalyvavusio Laimio Bratiko parengtas straipsnis spaudai

Karininkas padėkojo moksleiviams už paramą nelengvo išbandymo metu

 „Norisi daug kartų pasakyti ačiū. Stovėdamas šiandien prieš tokį būrį moksleivių, nepaprastai jaudinuosi ir turiu prisipažinti, kad jūsų laiškai ligoninės palatoje mane labai maloniai nustebino ir pamalonino”, – buvo pirmieji vyresniojo leitenanto Lino Novogreckio tarti žodžiai susitikime su moksleiviais.

Ketvirtadienį MPB „Geležinis vilkas“ LDK Kęstučio bataliono karininkas padėkojo Šimkaičių (Jurbarko r.) Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviams už jam skirtus laiškus ir bendravo su mokyklos bendruomene.

Praėjusiųjų metų lapkričio mėnesio Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai rašė laiškus tuo metu sunkiai sužeistam Goro provincijos atkūrimo misijos kariui vyr. ltn. Linui Novogreckiui. Moksleiviai linkėjo kuo greičiau pasveikti ir grįžti į tarnybą.

Tik sugrįžęs į tarnybą, jau pirmąją savaitę, karininkas susitiko su moksleiviais. Jie karininko teiravosi apie incidentą, kurio metu buvo sužeistas, apie tarnybos sąlygas Afganistane ir ginkluotę bei tolimos šalies vaikų gyvenimą.

 „Tolimąjį Afganistaną mes vadiname  „Mėnulio žeme” ir tikrai įspūdžių daug. Misijoje dalyvavau jau antrą kartą ir pastebiu teigiamus pasikeitimus toje šalyje  – vis mažiau basomis lakstančių vaikų, jie smalsūs ir mus kalbina bei daugėja mokyklų”,– sakė vyr. ltn. L. Novogreckis. 

Paklaustas apie sužeidimą, karininkas pacitavo amerikiečių ir vokiečių karo medikus, kurie jį pavadino „laimės vaikis“.

„Gal taip ir yra, bet šiandien turiu pasakyti, jog man padėjo mano kolegos – tiek buvę kartu, tiek medikai, kurie vėliau turėjo nemažai darbo. Tikėjimas ir didelis palaikymas labai padėjo, – sakė karininkas.  

„Karininko pasakojimas apie kolegas ir jų pagalbą nelengvą akimirką puikiai byloja apie pagarbą vienas kitam, apie kolektyvo stiprybę. Šią savaitę mokykloje nemažai kalbame apie patyčias, tai tokie pasakojimai neišvengiamai daro stiprų įspūdį“, – mano Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos direktorius Leonardas Zaksas.

 Susitikimo pabaigoje karininkas suvenyrais apdovanojo nuoširdžiausių laiškų autorius. Iniciatyva parašyti kariui laiškus gimė mokykloje, o ją įgyvendinti padėjo Lietuvos kariuomenės Mokymo personalo valdybos Karo prievolės administravimo tarnybos kariai.

 

Šis susitikimas taip pat yra viešinamas keliose interneto svetainėje:

1) http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/karininkas-padekojo-moksleiviams-uz-parama-nelengvo-isbandymo-metu-56-143251

 

2) Krašto apsaugos ministerijos svetainėje čia...

 

3) http://www.voruta.lt/karininkas-padekojo-moksleiviams-uz-parama-nelengvo-isbandymo-metu/

 

4) http://penelopiuklubas.lt/naujienos/karininkas-padekojo-moksleiviams-uz-parama-nelengvo-isbandymo-metu/#more-784

 

5) http://www.kpat.lt/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=149&cntnt01origid=173&cntnt01returnid=176

 

 

Taip pat šią informaciją viešina Jurbarko krašto internetinis dienraštis jurbarkiskis.lt (www.jurbarkiskis.lt) Galite susipažinti čia...

 
  Svečias dalinasi įspūdžiais apie misiją Afganistane
  Svečio padėka už mokinių rašytus laiškus
    Su kariu laiškų autoriai

Foto Laimio Bratiko (MPV KPAT) ir Ingridos Parnarauskienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-03-28

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas