JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

BENDRUMO AKCIJA

"KALĖDINIS SVEIKINIMAS VIENIŠAM ŽMOGUI"

 

 

 

Sutrumpėjus ir papilkėjus dienoms, už lango vis dažniau mėginant įsitvirtinti šaltukui, o parduotuvių vitrinoms pradėjus puoštis šventinėmis Kalėdų dekoracijomis, norime pasibelsti į jūsų jautrias širdis, užkrėsti jus nepagydomu gerumo virusu, kuriuo mes patys užsikrėtėme prieš penkerius metus ir negalime (o ir nenorime) pasveikti iki šiol. Žmogaus ryšys su žmogumi – viena iš didžiausių socialinių vertybių. Be jo neįmanoma jokia visuomenė nei praeityje, nei dabar, nei ateityje. Deja, žmonių sugebėjimas bendrauti mažėja. Aplink mus vis daugiau vienišų žmonių – tiek senelių, tiek vaikų, tiek gyvenančių globos įstaigose, tiek šeimose, tačiau nerūpinčių savo artimiesiems. Šiais laikais mes įpratę daug ką vertinti pinigais, o juk šypsena, dėmesys, geras žodis – didžiulė vertybė, kuri nieko nekainuoja.

Bendrumo akcija – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai trūksta mūsų dėmesio ir pagalbos.

Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) kviečia visus aktyviai dalyvauti bendrumo akcijoje „Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui“. Skelbdami šią akciją, norime atkreipti dėmesį į tai, kad vienišumas – rimta problema, glaudžiais ryšiais susijusi su kitomis rimtomis socialinėmis, psichikos sveikatos problemomis: liūdesiu, depresija, savižudybėmis. Bendrumo akcijoje dalyvauja visi: vaikai ir suaugusieji, moksleiviai ir studentai, vaikų ir jaunimo klubai bei organizacijos, šeimos, kolektyvai bei pavieniai asmenys.

Akcijos dalyviai kuria Kalėdų atvirukus, kuriuose ranka užrašo savo sveikinimus ir šventinius palinkėjimus. Tačiau jau pirmosios akcijos dalyviai pasižymėjo jautrumu, dosnumu ir išmone – kūrė ne tik sveikinimo atvirukus su šiltais žodžiais vienišam nepažįstamajam, bet ir lankė vaikus bei senelius globos namuose, organizavo jiems koncertus, ruošė kalėdines dovanėles iš vaisių, pirktų ar pačių iškeptų saldumynų, megztų šalikų, pirštinių, kojinių ar kitokių rankdarbių.

Kiekvienas akcijos dalyvis, savo nuožiūra arba bendradarbiaudamas su savo miesto ar rajono visuomenės sveikatos biuru, pasirenka vienišus žmones, kuriems patys įteikia sukurtus atvirukus (arba dovanėles). Be to, atsiunčia į Valstybinį psichikos sveikatos centrą po 5 atvirukus, jie bus įteikti ligoninėse besigydantiems sergantiesiems, kurie per Šv. Kalėdas negalės būti kartu su savo artimaisiais.

(VPSC informacija)

 

Ketvirtus metus iš eilės nutarėme įsitraukti į šią Valstybinio psichikos sveikatos centro organizuojamą Kalėdinę bendrumo akciją "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui". Pasidalinsime savo širdies gerumu su vienišais, sergančiais, likimo nuskriaustais žmonėmis – sukursime jiems Kalėdų sveikinimą - atviruką.

 

       
Mokinių sukurtų Kalėdinių atvirukų galerija
       
       
Šimkaičių miestelyje vienas gyvenantis Vytautas gavęs atviruką labai džiaugėsi

 

 

Foto Irenos Grigalaitytės (9 kl. mok.)

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-01-21

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas