JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

EKSKURSIJA Į TRAKUS IR KERNAVĘ

 

 

Birželio 3 dieną mokiniams buvo suorganizuota paskutinė šių mokslo metų ekskursija į Trakus ir Kernavę.

Trakai - miestas tarp trijų ežerų, įsikūręs už 28 km į vakarus nuo Vilniaus. Senieji Trakai viduramžiais buvo Lietuvos valstybės sostinė. Pirmoji stotelė Trakuose buvo didinga ir garsi Trakų pilis. Apžiūrėjome Trakų pilį ežero Pilies saloje, kuri pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. II pusėje – XV a. 1-ajame dešimtmetyje. Dabar pilis atstatyta ir yra vienas populiariausių Lietuvoje turistų lankomų objektų; pilyje vyksta įvairios šventės, veikia archeologinė ir istorinė ekspozicijos, medžioklės muziejus. Susipažinome su totorių bei karaimų kultūros parodomis, archeologiniais radiniais, monetų lobiais.

Aplankę didingą pilį, patraukėme link Karaimų muziejaus. Šio muziejaus įkūrimo Trakuose iniciatoriumi buvo pasaulinio garso orientalistas, karaimų vyriausiasis dvasininkas, hachanas Hadži Seraja Chan Šapšalas (1873-1961) pats surinkęs didžiulę ir įspūdingą buities, meno, ginklų bei dokumentų kolekciją, kuri sudarė būsimo muziejaus ekspozicijos pagrindą. Muziejaus pastato statybą, vadovaujamą architekto J. Borovskio ir pradėtą 1938 metais, finansavo Lenkijos vyriausybė  Nuo1967 metų  jame įrengta Karaimų etnografinė paroda. Apsilankę šioje parodoje sužinojome, kad tai yra viena mažiausių Lietuvoje gyvenančių tiurkų kilmės tautų. Karaimų kalba tebėra gyva ir vartojama tiek buityje, tiek apeigose bei liturgijoje. Iš gidės lūpų  išgirdome įdomių faktų apie karaimų gyvenimą, tradicijas.

Išėję iš muziejaus turėjome porą valandų laisvo laiko. Suvalgę po kibiną ir pasivaikščioję bei pasigerėję nuostabiu Trakų kraštovaizdžiu, toliau vykome į Kernavę – pirmąją Lietuvos sostinę, garsią piliakalniais: Pilies kalnu, Aukuro kalnu, Mindaugo kalnu, Lizdeikos kalnu ir Kriveikiškio piliakalniu. Smagu buvo įkopti į kalnų viršų, pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Lizdeikos kalnas pavadintas taip dėl to, kad jame gyvenęs vyriausiasis krivis Lizdeika. Po to, kai 1387 m. įvesta krikščionybė ir Vilniuje nugriauta Perkūno šventykla, Lizdeika iki pat mirties kartu su vaidilutėmis kurstęs ugnį ant Aukuro kalno, nuo jo sakydavęs pamokslus žmonėms ir aiškindavęs sapnus. Gražiausia Lizdeikos vaidilutė buvusi Pajauta, jos garbei pavadintas nuo piliakalnių papėdės nusidriekęs Pajautos slėnis.

Mūsų mokyklos mokiniams išvykos ir kelionės – ne naujiena. Kiekvienais metais keliaujama po keletą kartų, aplankomi įvairūs Lietuvos kampeliai. Nebūtina keliauti į užsienį tūkstančius kilometrų ieškant neišdildomų įspūdžių. Reikia pamatyti tai, kas ranka pasiekiama, bet kartais nepelnytai pamirštama. Tereikia apsidairyti, ir pamatysime, kiek dar neatrasto grožio plyti aplinkui. Manome, kad ir po šios kelionės dar ilgai atmintyje išliks visus pakerėjęs Kernavės piliakalnių aukštis ir Trakų pilies galybė.

Vien tik šių mokslo metų išvykas ir ekskursijas prisiminkime čia...

 
       
       
Trakų didingoje pilyje
       
       
       
Trakų muziejuje
       
Poilsio valandėlė Trakuose prieš išvykstant į Kernavę
Kernavėje
       
Piliakalnių įvairovė ir grožis
    Keliautojai

Foto Evelinos Baranauskaitės (8 kl. mok.) ir Jūratės Bladaitienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-06-27

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas