JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

EKSKURSIJA Į AUKŠTAITIJOS NACIONALINĮ PARKĄ

 

Spalio 15 d. 5-10 kl. mokiniai išvyko į ekskursiją po Aukštaitijos nacionalinį parką. Nors sinoptikai nebuvo žadėję gero oro, diena pasitaikė gana giedra, o keletas smarkesnių vėjo gūsių tik paįvairino nuotaiką. Kelionė, besigrožint gamtos vaizdais pro autobuso langus, visai neprailgo.

Pasiekę Palūšę, susitikome su gidu Albertu Umbraziūnu, iš kurio sužinojome daug įvairių dalykų, susijusių su šio krašto istorija. Pasirodo, Palūšės bažnyčia, varpinė, koplytėlė ir medinė tvora juosianti šventorių, sudaro vieną gražiausių ir seniausių medinės architektūros ansamblių Lietuvoje. Palūšės bažnyčia pastatyta 1750 m. O aštuoniakampė varpinė, primenanti lietuvių senovinių medinių pilių sargybos bokštą, vienintelė tokia Lietuvoje.

Iš Palūšės važiavome Į Trainiškio etnografinį kaimelį, įsikūrusį ant Baluošo ežero kranto. Kaime be tvarkingų, išpuoselėtų sodybų visų dėmesį patraukė Trainiškio ąžuolas, kuriam jau beveik 800 metų. Šio medžio apimtis 6,1 metro, aukštis – 23 metrai. Šis ąžuolas mena pagonybės laikus, kai Lietuvoje ošė ištisos šventų ąžuolų giraitės... Pasirodo, jei paliesi šį ąžuolą kairiąja ranka ir mintysi išsakysi savo slapčiausią norą, kurio nevalia niekam daugiau išduoti, tas noras būtinai išsipildys.

Dar kiek pavažiavę, pasiekėme bitininkystės muziejų. Čia pamatėme ne tik įvairių senovinių medaus kopinėjimo instrumentų ekspoziciją, bet ir tikrų senovinių drevinių avilių. Muziejaus teritorija apima keletą gražių kalnelių, po kuriuos vaikštant, galima labai daug visko pamatyti: įvairiausių avilių, medžio skulptūrų, kurių čia nesuskaičiuojama daugybė.

Būtinai aplankėme Ladakalnį. Tai unikali pagoniška alkvietė, nuo kurios atsiveria vaizdas į šešis apylinkių ežerus.

Didesnę  Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijos dalį užima miškai, per kuriuos veda tai kylantys į kalnelius, tai staiga besileidžiantys žemyn vingiuoti keliai. Neįmanoma, važiuojant  autobusu, suspėti dairytis ir skaičiuoti dangaus mėlynę atspindinčius ežerus.

 

„Plunksnelės“ žurnalistai

 

Apie šią ekskursiją taip pat viešinama "Facebook'e". Ten rasite ir daugiau nuotraukų. http://www.facebook.com/album.php?aid=25500&id=100001010695860&saved

 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

Foto Nijolės Jurkšaitienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2010-10-19

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas