JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS SPORTO RENGINYS

"MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS"

 

Balandžio 12 d. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos naujajame sporto komplekse vykusiame Respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų sporto renginyje ,,Mažųjų žaidynės dalyvavo 10 mūsų mokyklos priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupių ugdytinių. Ugdytinius sporto žaidynėms parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Nida Bičiulaitienė.

Kaip vyko šios žaidynės rašoma Jurbarko rajono laikraštyje "Šviesa" ir Jurbarko krašto internetiniame dienraštyje jurbarkiskis.lt Toliau pateikiame straipsnelius iš šių laikraščių.

 

Į šį renginį susirinko net 140 ikimokyklinukų iš Jurbarko miesto ir rajono darželių bei svečiai iš Kauno, Šilalės bei Šakių. Mažieji sportininkai buvo laimingi – Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazijos sporto salė atrodė kaip didžiulė olimpinė arena, į kurią iškilmingai įžygiavo visos 14 komandų. Jaunieji olimpiečiai  varžėsi septyniose estafetėse, kurios buvo įdomios, linksmos, žaismingos. Sportininkams teko lįsti tamsiu tuneliu, vaikščioti kojūkais, varyti ,,plaktuku“ kamuolį, pastatyti bokštą, šokinėjant ant didelio kamuolio įveikti kliūčių ruožą bei atlikti kitas sudėtingas užduotis. Žinoma, buvo ir sportinio azarto, noro būti greitesniems ir vikresniems, tuo labiau kad kiekviena komanda turėjo savo žiūrovų, gerbėjų - ,,sirgalių“, kurie juos palaikė įveikiant olimpines estafetes.

,,Mažųjų olimpiada“ kaip prasidėjo, taip ir baigėsi smagiai, draugiškai. Nebuvo nei nugalėjusių, nei pralaimėjusių. Apdovanoti buvo visi dalyviai. Jiems buvo įteiktos atminimo taurės, diplomai bei maišeliai su vaisiais ir sultimis. Renginio organizatoriai matydami mažųjų sportininkų akyse begalinį džiaugsmą neabejoja, kad ši ,,Mažųjų olimpiada“ bus ir ateityje.

(Informacija iš www.jurbarkiskis.lt Išsamiau galite skaityti čia...)

 

 

„Šviesos“ korespondentės Danutės Karopčikienės straipsnis „Olimpinė „Nykštuko“ diena“

 

 Jurbarko vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas" itin rūpinamasi sveikos ir judrios vaikų gyvensenos ugdymu. Balandžio mėnesį „Nykštukas" pradėjo dalyvauti projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose" ir jau surengė respublikinę „Mažųjų olimpiadą".

Lopšelis-darželis „Nykštukas" dalyvauja Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veikloje. „Nykštuko" direktorė Irena Bertulienė sako, kad ši veikla labai įvairi, bet viskas susiję su elgesio, įpročių ir vertybių, reikalingų sveikam žmogui, formavimu. Ne tik šeimose, bet ir ugdymo įstaigose vaikas turi mokytis sveikos gyvensenos. „Nors projektai, susiję su kūno kultūra ir sportu, dažniausiai skirti mokykloms, mes atkakliai prašomės juose dalyvauti ir mus priima, - sakė direktorė I. Bertulienė. - Balandį tapome projekto ,,Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose" dalyviais. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas patvirtino mūsų peteiktą programą „Nykštukų kelionė Olimpo link“, skirtą 3 metams.“

Projekto koordinatorė „Nykštuko" lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja Irena Povilaitienė pasakojo, kad programoje numatyta daug sporto renginių, tačiau juose bus akcentuojamas ne rezultatų ir pergalės siekimas bet kokia kaina, o garbingas lenktyniavimas, draugiškumas, įdomi veikla - tai, kas vadinama olimpine dvasia.

Olimpinė dvasia vyravo ir balandžio 21-ąją „Nykštuko" organizuotame respublikiniame renginyje „Mažųjų olimpiada“, kuriame dalyvavo beveik visos mūsų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos, taip pat Šilalės, Šakių rajono ir miesto bei Kauno darželinukai. „Norėjome sukviesti kuo daugiau įstaigų - vaikams padaryti šventę, o darbuotojus paskatinti dalyvauti sveikatos ir sporto projektuose, nes tai įdomu ir naudinga", - teigė „Nykštuko" direktorė.

„Mažųjų olimpiadoje" dalyvavo 14 komandų, iš viso 140 vaikų. Renginiui buvo labai gerai pasiruošta. „Tai nuopelnas viso olimpinio projekto koordinavimo grupės ir visų pedagogų. Kiekviena turėjo įpareigojimų - nuo nuostatų ruošimo, estafečių schemų braižymo iki asistavimo komandoms salėje, kad viskas vyktų sklandžiai", - pasakojo I. Povilaitienė.

Vaikai buvo laimingi - Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salė atrodė kaip didžiulė olimpinė arena, į kurią iškilmingai įžygiavo visos 14 komandų. Estafetės - įdomios ir linksmos. Žinoma, buvo ir sportinio azarto, noro būti greitesniems ir vikresniems, tuo labiau kad iš balkono skandavo žiūrovai. Šalia mažųjų olimpiečių visą laiką buvo ir sportiškai nusiteikusios jų auklėtojos - didžiausios palaikytojos įveikiant olimpines estafetes.

Olimpiada kaip prasidėjo, taip ir baigėsi smagiai ir draugiškai - visoms komandoms Tauragės apskrities Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Petras Valutis įteikė po auksu blizgančią taurę, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dalia Jaramavičienė - po diplomėlį kiekvienam olimpiados dalyviui, o „Nykštuko" direktorė I. Bertulienė - vaisių, sulčių ir kitokių sveikų vaišių.

Pirmoji „Mažųjų olimpiada“ pateisino ir rengėjų, ir dalyvių lūkesčius, todėl ji nebus paskutinė. „Nykštuko" lopšelio-darželio administracija dėkinga renginio rėmėjams - rajono savivaldybei ir J. Meškausko IĮ „Medenta", taip pat gimnazijos direktoriui, užleidusiam darželinukams salę, ir geranoriškai padėjusiems kūno kultūros mokytojams.

 

"Šviesos" fotogalerija čia...

 

Apdovanojimai

Foto Nidos Bičiulaitienės ir Redos Kardokienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-04-19

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas