JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

KONKURSAS

"ATVIRAS LAIŠKAS KALĖDŲ SENELIUI"

 

Prieš Kalėdų šventes mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo rajoninio laikraščio "Mūsų laikas" skelbtame konkurse "Atviras laiškas Kalėdų seneliui". Mokinių parašytus laiškus galima rasti "Mūsų laiko" interneto svetainėje, šio laikraščio priede "Laikrodukas".

Sausio 6 d. 15 val. dalyvavę mokiniai buvo pakviesti į Jurbarko boulingo klubą kartu su Trimis Karaliais linksmai prisiminti praėjusias šventes.
       
       
    Laiškų autorių šešetukas kartu  

 

Foto Loretos Kavaliauskienės

 

Daugiau nuotraukų galite rasti čia...

 

Straipsnis "Mūsų laike" 2011-01-11 Nr.3(696). Su šiuo straipsniu galima susipažinti ir čia...

 

Iš "Mūsų laikas" priedo "Laikrodukas"

 

************

Kalėdų Seneli,

 Štai ir aš, Karina Andriukaitytė, nusprendžiau parašyti Jums laišką. Aš  esu penktokė, man yra vienuolika metų, mokausi Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje. Klasiokai labai draugiški, o auklėtoja nuostabi.

Prisnigo daug sniego, galima lipdyti sniego senį. Nors už lango žvarbu ir šalta, vis tiek norisi eiti su draugais pažaisti. Pamokas taip pat reikia paruošti. Todėl aš, kai paruošiu pamokas, einu žaisti. Kartais į lauką einu su šuniuku.. Jam labai patinka. Jis šokinėja per pusnis ir būna visas baltas ir šlapias. Draugai irgi atsiveda savo šuniukus.

Tuoj bus Kalėdinis žiburėlis, apsikeisime dovanomis. Labai mėgstu skaityti knygas. Kai turiu laiko, aplankau vienišus kaimynus ar gimines.

Man labai patinka lietuvių kalba, nes visko įdomaus sužinau per pamokas. Mėgstu rašyti, skaityti ir piešti. Mokytis labai stengiuosi ne dėl kitų, o dėl savęs, kad galėčiau įstoti į aukštąją mokyklą.

Mes turime tėvus, senelius, bet kiti vaikai, kurie gyvena vaikų namuose, neturi nei tėvų, nei giminių. Todėl norėčiau, kad juos aplankytumėte ir nudžiugintumėte nors per vieną nuostabią dieną – Kalėdas.

Visiems linksmų ir šventų Kalėdų!

Karina Andriukaitytė, 5 klasė

 

************

 

Sveikas, Kalėdų Seneli,

 Labai pasiilgau tos tyros ir šventinės dvasios, kai visi susėdę prie Kūčių stalo dalijame vieni kitiems Kalėdaičius. Man tai labai patinka, nes tai sutelkia visus šeimos narius.

Kalėdų Seneliuk, norėčiau paprašyti kelių draugiškų paslaugėlių, kitiems galbūt pasirodys keista, bet man tai ne. Norėčiau paprašyti, kad mūsų melagėliams užšaltų liežuviai, vagims išbyrėtų dantys, o mums atvežtumėte ir įbertumėte į mūsų širdis po saujelę laimės, kantrumo, šilumos, daug draugų ir meilės… Dar norėčiau, Kalėdų seneli, kad visi mes augtume sveiki ir laimingi, kad visada užtektų svajonių ir džiaugsmo. Juk gali išpildyti tik Tu. Būtų smagu, kad visi norėtų eiti į mokyklą, mūsų lauktų draugai ir mokytojai, kad viskas būtų gerai.

Jei gali, pasistenk išpildyti mano prašymus. Ačiū Tau, Seneliuk. Gerų Kalėdų!

Evelina Bakutytė, 6 klasė

************

Mielas Kalėdų Seneli,

Rašau Tau tryliktą kartą. Kai buvau maža ir nemokėjau rašyti, už mane rašė tėvai. Buvo smagu tikėti, kad Tu gausi mano laišką, kad mane matai, kad girdi... Vaikystės metai ir Kalėdų Senelio dovanų laukimas buvo pats maloniausias laikas. Aš  žinau, kad Tu gyveni tolimojoje šiaurėje, kur daug sniego ir labai šalta.

  Žinok, Seneli, pas mus šiemet irgi labai šalta ir daug sniego.

  Seneli, aš jau mokausi septintoje klasėje. Šiemet man prisidėjo daug naujų dalykų. Dalyvauju įvairioje popamokinėje veikloje, mėgstu dainuoti, sportuoti, šokti, piešti.

  Mokykloje visos klasės ruošiasi Kalėdinei eglutei, laukia Tavo dovanų. Labai norėčiau, kad Kalėdines dovanas gautų visi visi vaikai, kad kiekvieno vaiko širdelę sušildytų malonus šventinis jausmas. Mūsų mokykloje yra keletas vaikų, kurie neturi paties brangiausio žmogaus pasaulyje- mamos. Man labai jų gaila ir tiesiog nesugalvoju geresnės išeities, kaip kreiptis  į Tave. Mielas Kalėdų Seneli, padėk šiems vaikams, suteik laimės akimirkų, įkvėpk pasitikėjimą savo jėgomis, kad jie suprastų, jog pasaulyje be skausmo, netekčių, neteisybės egzistuoja ir kitoks, kupinas gėrio ir džiaugsmo,  gyvenimas. Ir tegul šios Kalėdos  su Tavo pagalba jiems būna pradžia į laimingesnį, gražesnį pasaulį.

 Baigdama rašyti, noriu palinkėti Tau, Kalėdų Seneli, daug sveikatos, niekad nepavargti ir  bent kartais mūsų mokyklą atsiminti.

 Būtų labai malonu susitikti su Tavimi mūsų mokyklos Kalėdų šventėje. O gal?  Juk Kalėdos – stebuklų metas...

Gabrielė Stasiūnaitytė, 7 kl.

************

Brangus Kalėdų Seneli,

Štai ir baigiasi dar vieni metai. Truputėlį liūdna, kad dienos taip greitai bėga. Taip, rodos, neseniai rinkomės į Rugsėjo 1-osios šventę. Nespėjome apsidairyti, o jau didžiosios metų šventės: Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai, trepsi prie namų slenksčio ir tuoj tuoj pasibels į duris. Žinoma, smagu, juk tos šventės- tai ir šeimos susibūrimas prie Kūčių stalo, ir dovanos, o svarbiausia – tai Kalėdų Senelio laukimas. Juk Tu puikiai žinai, kaip mes, vaikai, laukiame Kalėdų. Mes visi Tavęs laukiame, laukiame dovanų!!!

Aš suprantu, kad Tu turbūt labai užsivertęs darbais, bet aš noriu, kad mano laiškas nors vienerius metus Tave pasiektų laiku.

Aš nebuvau labai gera, bet ir nebloga…

Norėčiau Tavęs paprašyti, kad visi būtume sveiki, laimingi ir džiaugtumėmės kiekviena gyvenimo minute…

Tau norėčiau palinkėti, kad spėtum aplankyti šio pasaulio visus vaikus, kad nesušaltum ir neprisivalgytum per daug saldumynų. Taip pat  kad išliktum visad sveikas, stiprus ir laimingas.

Tikiu, kad Tu esi. Bet netikiu, kad padedi dovanas po eglute, nes man jau 13 metų. Kai buvau mažytė mergytė,  tikrai taip maniau.

Sėkmės Tau, Kalėdų Seneli…                                                                             

Kornelija Parnarauskaitė, 7 kl.

 

************

Mielas Kalėdų Seneli,

Ar girdi, kaip krinta sniegas ir beldžiasi į duris žiema? Ji jau čia.. Už lango susikibusios šoka mažytės  baltos snaigės, o žėrintis sniegas vis storiau ir storiau dengia žemę. Languose ir vitrinose šaltukas kruopščiai raižo ledines gėles, o nuogi medžiai švelniai beldžiasi į mano langą. Sninga...

Aš vis mąstau, ko paprašyti Tavęs dovanų. Turbūt kasdien sulauki šimtus laiškų, kuriuose vaikai prašo Tavęs įvairių dovanėlių, bet ar kada nors gavai laišką, kuriame būtų prašoma dovanų ne sau, bet kitam? Staiga pajuntu šaltį, kuris nubėga per kūną ir užgniaužia kvapą. Širdyje pasidaro graudu ir šiek tiek nejauku. Aš esu laiminga: turiu mylinčią šeimą, draugus ir jaučiu jų meilę ir pagarbą, kuri man yra lyg dovana. Bet aš  žinau, kad pasaulyje yra vaikų, kurie neturi nieko...

Kalėdų Seneli, manau, Tu mane supranti ir padėsi įgyvendinti svajonę, kuri gali išsipildyti  tik dabar, juk artėja Kalėdos, metas, kada didžiausi lūkesčiai ir svajonės gali tapti realybe. Todėl rašau šį laišką Tau ir prašau dovanų ne sau, bet kitiems, likimo nuskriaustiems vaikams.

Kalėdų Seneli, Tu esi stebuklas, kuris nešiojasi savyje gerumą ir dalijasi juo su kitais, todėl tikiu, kad išpildysi mano norą. Būsiu laiminga, žinodama, kad vaikai, kurie neturi šeimos, patikės, kad pasaulis gali būti gražus, sukaupus savyje stiprybę, kuri leistų eiti pirmyn. Tik reikia išmokti džiaugtis gyvenimu ir neišsižadėti savo svajonių. Išmokyk, Seneli, tuos likimo ir gyvenimo negandų nuskriaustus vaikus pasitikėti savo jėgomis, padėk jiems suprasti, kad gyvenimas turi ne tik juodą spalvą, kad jis būna ir šviesus, ir gražus, tik reikia labai labai norėti pavyti ir sugauti svajonių paukštę. Padėk vaikams, kurie dar tik pradeda žingsniuoti savo  gyvenimo keliu, suprasti, kas tai yra laimė, patikėti, kad Kalėdos - tai vilčių ir svajonių išsipildymo metas.

Mielas Kalėdų Seneli, linkiu Tau kuo geriausios kloties, ištvermės ir jėgų  išpildant visų mūsų norus.  

Ineta Račaitė, 10 kl.

************

Mielas Kalėdų seneli,

 Rašau Tau, nes žinau, kad Tu gali išpildyti įvairiausius prašymus. Taip pat žinau, jog Tau rašo viso pasaulio vaikai, tikėdamiesi, kad išpildysi visus jų norus ir slapčiausius troškimus. Suprantu, kad dabar Tu labai užsiėmęs ir apverstas šimtais vaikų laiškų, tačiau tikiu, kad perskaitysi mano laišką ir išpildysi mano prašymą.

 Šįkart neprašysiu Tavęs brangių dovanų, neprašysiu to, kas neįmanoma, man viso to nereikia, ir aš nenoriu būti savanaudis. Šįkart noriu paprašyti to, kas, mano manymu, yra brangiausia kiekvienai šeimai. Pirmiausia noriu paprašyti Tavęs, kad suteiktum man ir mano šeimai stiprybės, kad mano mama, močiutė ir broliukas būtų sveiki ir laimingi. Tai man svarbiausia. Ir dar norėčiau, kad artėjančios šventės būtų nepaprastos, kupinos džiaugsmo, laimės ir linksmybių. Nenoriu  to, kas man vienam teiktų laimę ir džiaugsmą. Noriu, kad džiaugtųsi visa mano šeima ir kad tuo džiaugsmu galėtume pasidalinti su savo geriausiais draugais.

Kalėdų seneli, aš tikrai tikiu Tavimi ir žinau, kad Tu gali padaryti viską, ko trokšta mūsų širdys.

Todėl tikiuosi, kad Tavo dėka šios Kalėdos mums visiems bus pačios nuostabiausios, pačios įsimintiniausios.

Baigdamas laišką noriu palinkėti Tau, mielas Kalėdų seneli, Tavo ištikimiems pagalbininkams ir talkininkams ištvermės, geros sveikatos, neužpustytų kelių ir linksmų švenčių. 

 Arnas Ziza, 10 kl.

************

 

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2011-01-14

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas