JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

POPIETĖ

"KORUPCIJA NEPUOŠIA MŪSŲ VALSTYBĖS"

 

Gruodžio 9 dieną visame pasaulyje nuo 2004 metų minima Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta atkreipti žmonių dėmesį į plintančią korupciją ir skatinanti nelikti abejingiems - užkirsti jai kelią. 2003 m. būtent šią dieną buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją.

Šia proga gruodžio 9 dieną 12.00 val. mokyklos aktų salėje vyko popietė „Korupcija nepuošia mūsų valstybės“. Renginį iniciavo direktoriaus sudaryta mokytojų darbo grupė, kuriai vadovavo ekonomikos mokytoja Loreta Stasiūnaitė. Popietėje dalyvavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jurbarko rajono policijos komisariato viešosios policijos viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistas Marius Jazukevičius. Jis, demonstruodamas skaidrėse konkrečius pavyzdžius, supažindino su dažniausiai pasitaikančiais korupcijos atvejais policijos darbe.

Istorijos mokytojas Jonas Mileris supažindino su korupcijos sąvoka ir su jos paplitimu mūsų šalyje. Tarptautinis žodžių žodynas korupciją apibrėžia kaip pareigybių teisių pasinaudojimą tikslais, pareigūno ar politinio veikėjo papirkimą. Pasipelnymo tikslai ir būdai gali būti kuo įvairiausi: nuo smulkių – mažų dovanėlių iki akiplėšiškai plačių – išimtinių veiklos sąlygų sudarymo atskiram verslui. Turime suprasti, kad korupcija – tai pareigūnų, atsakingų žmonių pasinaudojimas savo padėtimi, tai kyšininkavimas, kai siekdamas naudos valdininkas skriaudžia žmones, žemina pats save, ugdo mūsų visų nepasitikėjimą valdžia. Kad tokiais neužaugtume, kad siektume visko sąžiningu darbu, kad gerbtume save ir visus, mes šiandien mokomės būti kartu, teikti pagalbą draugui, mokomės džiaugtis draugų būryje. Mokomės viską daryti gerai.

Po rimtų pasvarstymų apie korupciją, renginio iniciatorė Loreta Stasūnaitė pakvietė į šį rimtą reikalą pasižiūrėti linksmai. Iš 5-10 klasių buvo surinktos dvi komandos (komandos išsitraukė „pakišas“ iš saldainių), kurioms teko atlikti iš anksto sugalvotas šmaikščias užduotis: iš duotų žodžių sudėlioti antikorupcinį šūkį, išjuokiantį mūsų gyvenimo blogybes; nupiešti antikorupcine tema plakatą ir jį pakomentuoti; padainuoti repo stiliumi dainą; žaisti žaidimą „Skulptūros“; surasti sprendimus iš keblių situacijų: kaip išsisukti nuo sunkaus kontrolinio darbo, kaip išsisukti nuo tėvų kontrolės, norint išeiti į vakarėlį su draugais ir kt.

Abi komandos linksmai žaidė, rungtyniavo, o žaisdami mokėsi bendrauti, padėti kitiems. Svarbiausia nebijoti pasitikėti savimi, tikėti, kad nugalėsi. Laimi tas, kas tiki galįs nugalėti. O jie tikėjosi visi. Vadinasi ir laimėjo visi. Renginio svečias Marius Jazukevičius komandų dalyviams už dalyvavimą įteikė diplomus.

Šią popietę viešina Jurbarko krašto internetinis dienraštis jurbarkiskis.lt (www.jurbarkiskis.lt) Galite susipažinti čia...  

 

  Renginį pradeda istorijos mokytojas Žodį taria mokyklos direktorius Konkrečius pavyzdžius apie korupciją demonstruoja svečias
  Traukiamos "pakišos"    
Atliekamos įvairios užduotys
       
      Dainos "Reikia tept" inscenizacija
Aktyviausiems popietės dalyviams svečias įteikia diplomus
       

Foto Loretos Kavaliauskienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2010-12-21

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas