JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

 

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

TRADICINIS BĖGIMAS "LAISVĖS TAKU 2010",

SKIRTAS GENEROLO JONO ŽEMAIČIO 101-OSIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI

 

2010 metų gegužės 27 dieną Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinėje mokykloje jau trečius metus iš eilės vyko tradicinis bėgimas "Laisvės taku 2010", skirtas Generolo Jono Žemaičio 101-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiemet į renginį iš septynių kviestų delegacijų atvyko tik dvi. Tai Karo prievolės administravimo tarnybos prie LR Krašto apsaugos ministerijos Klaipėdos karo prievolės centro viršininkai: naujasis vadovas kapitonas Antanas Kavaliauskas ir buvęs viršininkas, neseniai pasitraukęs į atsargą, majoras Rolandas Lukšas ir kaimynai iš Vadžgirio: Vadžgirio pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Vaitiekūnas ir jo vadovaujamos mokyklos bėgikų komanda su vadove Anele Andriulevičiene.

Renginys prasidėjo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos sporto salėje. Įžanginį žodį tarė mokyklos direktorius Leonardas Zaksas. Po keletą žodžių pasakė svečiai.

Po pasisakymų Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė iš anksto paruoštą muzikinę meninę programėlę. Po trumpo koncerto buvo išlydėti bėgikai ir palinkėta jiems gero starto.

Svečiams ir tiems, kurie nedalyvavo bėgime, buvo surengta edukacinė programa „Šimkaičių istorija“. Generolo Jono Žemaičio vadavietėje istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris papasakojo apie šios vietovės istorinę reikšmę, prisiminti to meto įvykiai. Buvo pagerbtas generolo atminimas: prie paminklo mokiniai uždegė atminimo žvakeles ir padėjo gėlių. Vėliau visi nuvyko prie paminklo žuvusiems partizanams pagerbti jų atminimo. O likusiems mokykloje, kad neprailgtų laikas laukti parbėgant bėgikų, mokyklos aktų salėje dar kartą buvo parodytas filmas „Žemaitis pas Beriją“.

Šiemet tradiciniame bėgime „Laisvės taku 2010“ dalyvavo 3 komandos ir 2 pavieniai bėgikai. Dvi atskiras komandas sudarė mūsų mokyklos mokiniai. Pirmąją komandą atstovavo 7-10 klasių mokiniai. Atskirą antrąją komandą sudarė tik penktokai, kurie niekieno neverčiami pareiškė norą dalyvauti šiame bėgime. Trečioji buvo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mišri mokinių komanda. Iš viso 10 km nuo Generolo Jono Žemaičio vadavietės iki Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos stadiono bėgo 24 bėgikai. Rezultatai buvo fiksuojami komandiniame bėgime ir individualiai dviejuose amžiaus grupėse: 1 grupė iki 14 metų, 2 grupė 14 metų ir vyresni. Kadangi dalyvavo ir nemažai mergaičių taip pat buvo fiksuojami geriausi rezultatai mergaičių tarpe. Trečius metus iš eilės absoliučiu nugalėtoju tapo buvęs Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokinys, pernai baigęs 10 klasių, o šiemet dalyvavęs individualiai - Modestas Jasaitis. Antrą ir trečiąją vietas 14 metų ir vyresnių amžiaus grupėje užėmė mūsų mokyklos mokiniai: antras atbėgo 10 klasės mokinys Ovidijus Jasaitis, trečia vieta atiteko aštuntokui Dariui Danilevičiui.

Jaunučių amžiaus grupėje iki 14 metų nepralenkiamas buvo ir pirmą vietą užėmė mūsų mokyklos 7 klasės mokinys Mantas Jasaitis. 5 klasės mokinys Artūras Jonikas atbėgo antras. Trečią vietą iškovojo kitas penktokas Kornelijus Mickys.

Mergaičių grupėje nugalėtoja tapo mūsų mokyklos penktokė Karolina Dobilaitytė. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mergaitės. Antrąją vietą užėmė Laura Sluoksnaitytė. Trečiąją vietą laimėjo Odeta Morkevičiūtė, kuri keletą metų mokėsi ir mūsų mokykloje.

Susumavus ir suskaičiavus reitingo balus, paaiškėjo laimėjusi komanda. Nugalėtojais tapo Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos 7-10 klasių mokinių komanda, o II-ąją vietą iškovojo Vadžgirio pagrindinės mokyklos mokinių komanda.

Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir taurėmis, o nelaimėję prizinių vietų – padėkomis už dalyvavimą.

Už finansinę paramą organizuojant šį renginį nuoširdžiai dėkojame VšĮ „Kretingos maistas“ ir jos generaliniam direktoriui Irmantui Norkui.

Šį renginį taip pat viešina Jurbarko krašto internetinis dienraštis jurbarkiskis.lt (www.jurbarkiskis.lt) Galite susipažinti čia...

 
Renginio vedėjai Modestas ir Ineta Renginys pradedamas vėliavos įnešimu Sugiedama Tautiška giesmė
Pristatomi svečiai    
Svečių pasisakymai
Mokinių paruošta programėlė: šokiai ir dainos
       
       
Padėti gėles vadavietėje ir prie paminklo žuvusiems partizanams patikima septintokams Evelinai ir Lukui Išlydimi bėgikai
Generolo Jono Žemaičio vadavietėje. Istorijos vyr. mokytojas Jonas Mileris susirinkusiems primena šios vietovės istorinę reikšmę

Svečiai iš Klaipėdos karo prievolės centro

Prie bunkerio, kuriame 1953 m. gegužę buvo suimtas Jonas Žemaitis Gėlių padėjimu pagerbiamas generolo atminimas
  Su svečiais istorijos mokytojas Nepamiršta ir kita Šimkaičių istorinė vieta - paminklas žuvusiems partizanams
Pagerbiami žuvę partizanai
Pasiruošusios bėgimui mergaitės su kūno kultūros mokytoju Bėgimo "Laisvės taku 2010" startas
Prie mokyklos laukiama bėgimo dalyvių Pirmas, trečius metus iš išleis, parbėga buvęs mūsų mokyklos mokinys Modestas Jasaitis
Finišuoja ir kiti bėgikai
       
       
       
Tarp finišuojančių ir jauniausi bėgimo dalyviai penktokai   Lydimi ir policijos ekipažo parbėga paskutiniai dalyviai
Parbėgus bėgikų laukė pietūs mokyklos valgykloje
Dar kartą išsirikiuojama. Šį kartą apdovanojimams Nugalėtojo taurė ir diplomas ir vėl Modesto Jasaičio rankose  
      Amžiaus grupėje iki 14 metų III vietos laimėtojas penktokas Kornelijus
Apdovanojamos nugalėtojos mergaičių grupėje: Karolina, Laura ir Odeta
Nelaimėjusiems prizinių vietų įteikiamos padėkos už dalyvavimą
       
       
       
Įteikiamos padėkos svečių delegacijų vadovams   Mokyklos direktorius atsisveikina su svečiais iš Klaipėdos karo prievolės centro

Foto Arūno Baužos, Ingridos Parnarauskienės ir Dalios Aurelijos Milerienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

Kartais užsukit ir čia

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2010-05-31

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas