JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

     

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

PILIETINĖ AKCIJA

"ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA"

 

Sausio 13 dieną minėjome Laisvės gynėjų dieną. Šiemet pirmą kartą užsiregistravome dalyvauti Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojamoje pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“.

Atsiųstame kvietime akcijos organizatoriai mini, kad Pilietinė akcija  „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyks jau trečią kartą. 2008 metų sausio 11 dieną į ją įsitraukė per 100 mokyklų, 2009 metais – keturis kartus daugiau - per 420 mokyklų iš visos Lietuvos.

Šiemet į šią Laisvės gynėjų dienai skirtą akciją įsitraukė 734 mokyklos. Tai beveik pusė Lietuvos mokyklų.

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija siekia, kad „Atmintis gyva, nes liudija“ taptų visuotine ir tradicine. 1991 m. sausio 13 d. tautos vienybės jausmas padėjo pasipriešinti brutaliai karinei jėgai ir apginti savo laisvę. Akcija siekiama, kad nors mažą dalelytę to vienybės jausmo pajustų moksleiviai tuo pačiu metu įžiebdami žvakutes visoje Lietuvoje.

 Akcijos tikslai:

• Suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui mokyklose ir miesto bendruomenėse.

• Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius per  kruvinuosius  sausio įvykius 1991 m.

• Paskatinti jaunąją kartą domėtis  laisvę ir nepriklausomybę mylinčių piliečių, patyrusių sovietinio režimo represijas,  atsiminimais. 

• Puoselėti jaunimo  istorinę atmintį bei  patriotiškumą.

Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, atmintį ir susikaupimą.

 

Prie šios akcijos organizavimo mokykloje prisidėjo 1-10 klasių auklėtojai: Ingrida Parnarauskienė, Renata Girdzijauskienė, Audronė Klimaitienė, Jūratė Bladaitienė, Asta Tautkienė, Birutė Deniginienė, Loreta Stasiūnaitė, Dalia Aurelija Milerienė, Rytis Mileris, Loreta Milerienė; soc. pedagogė Loreta Kavaliauskienė ir pavaduotoja ugdymui Nijolė Jurkšaitienė. Akcijos koordinatorius - pilietiškumo pagrindų mokytoja Asta Tautkienė.

Sausio 13-ąją 8 val. ryto buvo dešimčiai minučių užgesinta šviesa. Klasėse ir koridoriuose ant palangių ties kiekvienu langu uždegtos žvakutes. Tuo metu žvakių liepsnelės plazdėjo įvairiose Lietuvos vietose vienu metu. Po to kiekvienoje klasėje vyko pilietiškumo pamokos, skirtos kruviniems Sausio 13-osios įvykiams atminti. Klasių auklėtojai pasidalijo su mokiniais savo prisiminimais ir išgyvenimais apie šią dieną, rodė filmuotą medžiagą, diskutavo, ką reiškia ši diena Lietuvai ir lietuviams ir pagerbė žuvusiuosius tylos minute.

 
Stendas II aukšto koridoriuje Ketvirtokų klasėje parengtas stendas su mokinių piešiniais Ketvirtokų mokytoja savo auklėtinius supažindino su iki šiol išsaugotais 1991 metų laikraščiais
Ypač dėmesingi ir susikaupę šioje pilietiškumo pamokoje buvo pradinukai
Atminimo žvakutės buvo uždegtos ant palangių ties kiekvienu langu ne tik klasėse, bet ir aktų salėje, mokytojų kambaryje, koridoriuose
Plazdančios atminimo žvakutės ankstų žiemišką rytą simbolizuoja pagarbą žuvusiems, apgintos laisvės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą

Foto Jūratės Bladaitienės, Nijolės Jurkšaitienės ir Loretos Kavaliauskienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų g. 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2010-01-18

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas