JURBARKO R. ŠIMKAIČIŲ JONO ŽEMAIČIO PAGRINDINĖ MOKYKLA

 

Sveiki atvykę į Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos svetainę

     

Titulinis

Mokyklos istorija

Mokyklos dokumentai

Ugdymas

Mokiniai

Personalas

Mokyklos skyriai

PIT

Naudingos nuorodos

Kontaktai

 

 

 

http://plunksna.visiems.lt

 

 

 

JURGINIŲ ŠVENTĖ

Ačiū tau, šventas Jurgi, už vasaros raktus

 

Balandžio 23 d. pirmąkart mkyklos istorijoje buvo surengta Jurginių šventė. Net keturios pradinių klasių mokytojos: R. Girdzijauskienė, A. Klimaitienė, J. Bladaitienė ir I. Parnarauskienė, kūrė šventės scenarijų. Dainas ir šokius, tinkamus šiai šventei parengė R. Girdzijauskienė -  ansamblio „Lugnė“ vadovė. Taip pat šventę pagražino R. Jasaitienės vadovaujamo šokių būrelio mergaičių liaudiški šokiai.

Gražiu renginio ženklu tapo pinučių tvorelė bei trejetas avinukų, kurių sumanytojas buvo technologijų mokytojas R. Mileris. Didžiausias dėmesys šioje Jurginių šventėje buvo piemenukams, kurie dėkojo šv. Jurgiui: „Ačiū, kad atrakinai dangų ir žemę, kad išleidai žolelę, kurios taip pasiilgo gyvulėliai“. Vėliau piemenukai aptarė gyvulių ginimo iš tvartų papročius: viena šeimininkė padeda tarpdury du margučius, kad gyvuliai per vasarą būtų riebūs ir apvalūs; kita šeimininkė gena karveles per padėtą spyną, o po to ją užrakina ir padeda, kad vilko, kai jis norės pulti gyvulius, atėjęs prie bandos, nasrai surakinti būtų...

Šventėje vaikai pamatė, kad piemenukai senais laikais, ne tik paskui gyvulius, juos išginę į lauką, lakstydavo, bet ir sau įvairiausių pramogų susigalvodavo: stebėdavo lakstančias prieš lietų skruzdėlytes ar kregždutes, nardančias pažeme, skaičiuodavo, kiek kartų gegutė sukukuos; mindavo  įvairiausias mįsles, žaisdavo paprastus žaidimus, o kai išalkdavo, dalindavosi tuo maistu, kurį kiekvienam šeimininkė būdavo įdėjusi. Šventės personažai su žiūrovais dalinosi tradiciniu piemenėlių maistu: sūriu, kiaušiniais.

Mažai žinomi žaidimai „Sėdi Jurgis“, „Galva  - pečiai“ susilaukė nemažo pasisekimo. O aktyviausiai visų klasių mokiniai dalyvavo rungtynėse, kai reikėjo lenktyniauti įsilipus į maišą arba užrištomis akimis numušti lazda puodynę.

Jurginių šventė vyko lauke, puikus oras šildė ir taip gerą visų nuotaiką. Piemenėliai, dainuodami dainą „Šiū namo, tprū namo“ ir grodami dūdelėmis, vėl sugrąžino iš lauko į mokyklą šventės dalyvius, kurie tikrai nemažai sužinojo apie pavasarinės šventės – Jurginių – papročius.

                                             (Nijolė Jurkšaitienė, pavaduotoja ugdymui)

 
Avelės ir piemenukai
Šventės vedėjos Audronė ir Ingrida
Piemenukai dainuoja dainą "Jurgi, šildyk žemę" Kita piemenukų daina "Ganiau karves ant kalnelio"    
"Polka"
"Kregždutės"    
Šokis "Blezdingėlė"
Dainelė "Skruzdėlytės" Žaidimas "Galva - pečiai"
  Žaidimas "Sėdi Jurgis"
  Žaidimas "Jurgeli, meistreli"
    Daina "Tykus vakars"  
Rungtis su maišais
       
       
       
Žaidimas "Puodynės daužymas"
Varžomasi kas pirmas sudaužys puodynę
       
Dainuojant "Šiū namo tprū namo" ir grojant dūdelėms piemenėliai išeina ir grįžta į mokyklą

Foto Ingridos Parnarauskienės ir Loretos Milerienės

 

Naujienos

Skelbimai

Veikla

Renginiai

Mokyklos laikraštis

Muziejus

Parama

Parsisiųsti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko r. Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinė mokykla Kodas 190919189 tel./faksas (8 447) 41422
Liepų 7, Šimkaičių mstl., Šimkaičių sen., LT- 74337Jurbarko rajonas a.s. LT 3394010044300050032 El. paštas: mokykla@simkaiciu.jurbarkas.lm.lt

 

Atnaujinta 2009-05-04

Svetainės administratorius Vaidas Lazdauskas